Що таке брейнхакінг та як прокачати свою пам’ять Що таке брейнхакінг та як прокачати свою пам’ять

Попри те, що спроможність людини запам’ятовувати та відтворювати інформацію вивчається вже не один десяток років, зараз механізм роботи пам’яті до кінця не зрозумілий. Вчені постійно роблять нові відкриття про те, як наш мозок зберігає різні відомості та потім витягує спогади. Що допомагає поліпшити властивості пам’яті та до чого тут брейнхакінг? Читайте далі в матеріалі.

Як працює пам’ять?

Як працює пам’ять

Пам’ять – функція нашого мозку, яка дає змогу кодувати отриману інформацію, зберігати її та відтворювати на вимогу. Ця когнітивна здатність розуму розглядається у межах різних класифікацій. Її поділяють на короткочасну, оперативну та довготривалу, причому за кожен різновид пам’яті відповідають різні ділянки мозку.

Також розрізняють вербальну, образну, емоційну та рухову пам’ять. Найчастіше, щоб добре запам’ятати ті чи інші відомості, потрібно залучити одразу кілька з перерахованих різновидів.

Спроможність запам’ятовувати, а потім відтворювати інформацію – основа процесу навчання. Найчастіше в юності вона дається легко та природно, про молодих людей не дарма кажуть: вбирає як губка. З віком цей механізм зношується, система дає збій. У деяких випадках розвиваються нейродегенеративні захворювання, наприклад деменція, хвороба Альцгеймера.

Однак за усвідомленої роботи з власною пам’яттю таких наслідків у старості можна уникнути. Як же це зробити?

Що таке брейнхакінг та як його застосовувати

Що таке брейнхакінг

Поняття «брейнхакінг» звучить інноваційно та складно, але на ділі – це досить проста техніка розвитку нашого незамінного ментального ресурсу.

Її прийоми націлені на поліпшення спроможності сприймати інформацію, концентруватися на ній, запам’ятовувати, а потім коректно відтворювати.

Брейнхакінг може запропонувати такі методи для кращого запам’ятовування:

  • Образне мислення. Наприклад, якщо потрібно запам’ятати номер, то кожну цифру можна уявити як певний зоровий образ. Нові імена, прізвища, назви локацій можна пов’язувати в голові зі схожими словами, які ви повторюєте щодня. Для логічного терміна в пару можна підібрати слуховий образ, для слухового – певну картинку.

  • Розподіл інформації на невеликі блоки – принцип, який підходить для управління власною пам’яттю. Вчені дійшли висновку, що наш мозок дійсно набагато краще сприймає інформацію порціями, коли вона розбита на маленькі тематичні блоки. У кожному блоці має дотримуватися правило «7+/-2». За раз мозок ефективно сприймає від 5 до 9 позначень.

  • Мистецтво маленьких кроків. Тренування пам’яті починається з мікрорівня. Йдете в магазин – запам’ятовуйте список покупок, дивитеся серіал – імена героїв. Заради задоволення можна вивчити вірш, який сподобався. Поступово ви тренуватимете здатність запам’ятовувати, і через певний час мозок зможе обробляти все більші обсяги інформації.

Як прокачати свою пам’ять: 7 секретів

Як прокачати свою пам’ять

Серед найефективніших способів оптимізації нашого організму насправді немає нічого секретного. Це базові рекомендації, які багато хто знає, але не всі застосовує. Розглянемо кілька нескладних підходів, які спроможні допомогти в удосконаленні властивостей пам’яті.

 Фізична активність

Фізичні вправи безпосередньо пов’язані з біохімією мозку. Не обов’язково катувати себе тривалими тренуваннями, якщо ви не спортсмен, але на необхідності виконання звичайних зарядок наполягають і лікарі, і вчені. Рухайтеся в задоволення!

♦ Харчування, яке дійсно живить

Переосмислить свій раціон. Обмежте вживання борошняних виробів, почніть їсти більше горіхів і риби, які багаті на омега-3. Додайте до своєї дієти більше овочів і фруктів, а газовану воду замініть натуральним зеленим чаєм з антиоксидантними властивостями. Старіння мозку за наповненого корисними мікроелементами харчування відкладається на багато-багато років.

♦ А чи пробували ви якісний сон?

Щоб сон приносив максимальну користь організму, намагайтеся лягати спати в один і той же час. Бажано щодня спати не менше семи годин. Адже уві сні мозок засвоює та розкладає за поличками інформацію, отриману за день. Саме під час глибоких стадій сну формується довгострокова пам’ять.

♦ Гра в асоціації

Ніщо так добре не тренує образне мислення, як гра в асоціації. Звертайтеся до образів, аналогій, порівнянь, самостійно змушуйте свій мозок працювати. Якщо робити це в ігровій формі, то він точно не постраждає, а тільки виграє.

♦ Тренд на усвідомленість

Головна умова запам’ятовування – концентрація уваги, а усвідомленість – це про те, як навчитися ним керувати. Постійний аудит свого стану розвине звичку правильно фокусуватися на тому, що вам потрібно в певний момент, а отже, й ефективно запам’ятовувати.

♦ Цікавість до життя

Створюйте умови, у яких для вас є щось нове та цікаве: хобі, зустрічі, прогулянки, поїздки. Це все стане цілющою їжею для мозку. Якщо немає можливості присвятити себе новому захопленню, то психологи радять нестандартно підійти до побутових справ: піти на роботу іншою дорогою, спробувати нову страву на вечерю чи наважитися на якісь зовнішні зміни.

♦ Сила розслаблення та сміху

Стрес завдає мозку неймовірної шкоди. Коли людина тривалий час перебуває в напруженому стані, він втрачає здатність концентруватися, адекватно сприймати інформацію та, відповідно, дуже заплутано її відтворює. Тому вкрай важливо навчитися відпочивати, скидати вантаж відповідальності та розслаблятися. Один із найкращих засобів для зняття стресу та втоми – це сміх. Він активує відразу кілька частин мозку та сприяє виробленню позитивних нейромедіаторів.

Але головний секрет вдосконалення пам’яті криється в регулярності виконання всіх перерахованих вище рекомендацій. Ніякі спеціальні вправи не допоможуть вашій пам’яті, якщо не виконувати їх постійно, тобто не перетворити в спосіб мислення та життя.


Більше цікавих матеріалів про функції людського мозку та способи розвитку когнітивних здібностей читайте в розділі «Новини».

Перейти >>>

Схожі новини
Анонси